Grozd obrambne industrije

Arhiv: Seminar o nadzoru izvoza blaga z dvojno rabo

Blago z dvojno rabo se praviloma proizvaja in uporablja v civilne namene ter predstavlja blago, programsko opremo in tehnologiji, ki bi se zaradi svojih lastnosti ali tehničnih karakteristik lahko uporabilo tudi v vojaške namene

Arhiv: Sejem ADEX, Baku, Azerbajdžan, 27. - 30. september 2016.

Sejem ADEX 2016 bo potekal od 27. do 30. septembra 2016, v Bakuju v Azerbajdžanu.

Arhiv: Sodelovanja med Grozdom obrambne industrije Slovenije in Združenjem madžarske obrambne industrije (DIAH)

Predstavnika veleposlaništva RS na Madžarskem VBP (Ekonomski svetovalec na VBP in obrambni ataše RS na Madžarskem) sta v začetku februarja 2016, opravila pogovor s predstavnikom DIAH, Attilo Zsitnyanyijem na temo sodelovanja med DIAH in GOIS.

Arhiv: Sejem DEFEXPO, Goa, 28. - 31. marec 2016.

V času od 28. do 31. marca 2016, bo v indijskem mestu Goa (zvezna država Goa), potekal sejem obrambne industrije "DEFEXPO 2016".

Arhiv: Obisk gospodarske delegacije v treh prestolnicah Jugovzhodne Azije/Manila, Singapur, Džakarta

Na pobudo častnega konzula Republike Filipini Srečka Debelaka in častnega konzula Republike Indonezije, Arneja Misleja, Gospodarska zbornica Slovenije v sodelovanju z lokalnimi partnerji, organizira obisk slovenske gospodarske delegacije v treh prestolnicah dinamičnih gospodarstev Jugovzhodne Azije. Udeležbo v delegaciji potrdite z natančno izpolnjenim prijavnim obrazcem po e-pošti na naslov: natasa.turk@gzs.si najkasneje do 3. februarja 2016.

Arhiv: Posebnosti obrambnih industrij članic EDA iz srednje in vzhodne Evrope (CEE)

Posebnosti obrambnih industrij članic EDA iz srednje in vzhodne Evrope (CEE)

Arhiv: Predstavitev podjetij obrambne industrije tujim obrambnim atašejem akreditiranim v Sloveniji.

Na sedežu Grozda obrambne industrije Slovenije, g.i.z. GOIS, na Gospodarski zbornici Slovenije je v sredo 9.12.2015 potekalo predstavitveno srečanje slovenske obrambne industrije, tujim obrambnim atašejem akreditiranih za Slovenijo.

Arhiv: ICPE - training programme for the Government of India

ICPE - training programme for the Government of India

Arhiv: Zakon o ratifikaciji sporazuma o nabavi in vzajemnih storitvah med Ministrstvom za obrambo Slovenije in Ministrstvom za obrambo Združenih držav Amerike

Vlada RS je določila besedilo Predloga zakona o ratifikaciji Sporazuma o nabavi in vzajemnih storitvah (USA-SVN-02) med Ministrstvom za obrambo Republike Slovenije in Ministrstvom za obrambo Združenih držav Amerike.